Dajana Start Plus 100ml

Dajana Start Plus 100ml
49,0 Kč
40,5 Kč bez DPH
Skladem
Přepravní společností:
pondělí 29.4
Osobní odběr:
do 48 hodin
Kód0005214
Produkt nebyl hodnocen
Popis

Prostředek k přípravě vody.

Start+ je přípravek určený k okamžitému použití vody z běžných vodovodních řadů, domácích studní, či povrchových vod pro Vaše akvárium, bez předchozího odstátí použité vody. Urychluje oslabení účinků těžkých kovů a dodává akvarijnímu prostředí látky příznivě ovlivňující jeho biorytmus. Je jedním ze základních přípravků, který by neměl chybět ve výbavě žádného akvaristy.

Dávkování: 5 ml na 25 l akvarijní vody.

Aplikace: Doporučujeme přidávat kondicioner AMAZON k podpoře biologické rovnováhy.

Specifikace

Start+ je přípravek určený k okamžitému použití vody, z běžných vodovodních řadů, domácích studní či povrchových vod, pro Vaše akvárium bez předchozího odstátí použité vody. Mnoho nejen začínajících akvaristů, dětí, ale i pokročilých chovatelů, by nejraději vpustilo rybky do akvária v den jeho založení. Tento postup nedoporučujeme, nevyhneme se počátečním biologickým zákalům, neboť nefungují filtrační náplně, denitrifikační bakterie. Mohou být přítomny kovy, chlór, choroboplodné zárodky či různé druhy parazitů přinesených s novou rybí osádkou a rostlinami. V zásadě platí, že jakákoliv manipulace s akvarijními rybkami jim působí stres. Snižuje jejich přirozenou imunitu, dochází k porušení kožního ochranného slizu a rybí tělo je v tuto chvíli velmi náchylné k onemocnění a o to více, nevpustíme-li čerstvě nakoupené rybky do biologicky vyváženého prostředí. Biologickou rovnováhu v akváriu samozřejmě nedokážeme vytvořit za jediný den, můžeme ale odstranit chlór, urychlit oslabení účinků kovů a dodat akvarijnímu prostředí látky příznivě ovlivňující biorytmus. A právě k tomuto účelu slouží Start+. Profesionálními akvaristy je tento prostředek využíván především k častým výměnám akvarijní vody, ve velmi přerybněných odchovných nádržích, kde pravidlo vztahu velikosti rybího hřbetu a objemu vázané vody – na 1 cm rybího hřbetu minimálně 2 l vody – je mnohonásobně překračováno. Start+ rovněž příznivě ovlivňuje uchycení a počáteční růst čerstvě zasazených rostlin ve Vašem akváriu.

Dávkování

Start+ doporučujeme dávkovat vždy, nejen po mechanických zásazích do nádrží, ale i po každém léčebném zákroku, či větším doplňování akvarijní vody. Start+ je velmi vhodné dávkovat spolu se zklidňujícím přípravkem Aloe Gel. Více viz. etiketa, předávkování neublíží rybám, rostlinám ani bezobratlým.

Upozornění

Tento výrobek je neškodný, k jeho výrobě je použita velmi kvalitní demineralizovaná voda a ostatní suroviny. Je zabalen ve speciálním světluodolném obalu, který chrání obsah účinných klátek. Přesto doporučujeme skladování na tmavém místě a zásadně mimo dosah dětí.
DOPORUČENÍ  

Start+, podobně jako FMC, Methylene blue, Acriflavin a Prevent by neměl chybět v záloze u žádného akvaristy.

Velikost balení100 ml